Shopping Cart

No products in the cart.

Krijoni nje llogari dhe perfitoni 5% ulje per cigaren tuaj te pare

Kupon: ILOVEVAPE

Monkey Vape

18+

A jeni mbi moshen e lejuar per te konsumuar produkte vape ?

Kalimi nga cigaret tradicionale tek cigaret elektronike

Kalimi nga cigaret tradicionale tek cigaret elektronike

Kur duan te lene duhanin, nuk eshte e pazakonte qe njerezit te perdorin nje pajisje vape per t’i ndihmuar te heqin dore nga varesia e tyre. Kur krahasohen me mjete te tjera si camcakezat pajisjet vape priren te jene me te dobishme per disa njerez, sepse ato imitojne procesin e pirjes se duhanit dhe do t’ju ndihmojne te mbajne duart e tyre te zena.
Nuk eshte gjithmone e lehte te kaloni nga pirja e duhanit ne paisje vape dhe ka te ngjare qe te perballeni me disa pengesa gjate rruges. Megjithate, gjithmone ia vlen t’i permbahesh asaj dhe te heqesh nga jeta kimikatet e demshme dhe toksike qe gjenden ne tymin e duhanit eshte padyshim e dobishme. Per ta bere sa me te lehte nderrimin e cigareve te duhanit me nje pajisje vape per njerezit, me poshte kemi bashkuar disa keshilla te dobishme per t’u marre parasysh.

Sigurohuni qe te zgjidhni paisjen vape qe ju pershtatet

Ekziston nje game kaq e madhe e pajisjeve vape ne treg dhe zgjedhja e duhur eshte vertet e rendesishme. Ne pergjithesi, eshte e dobishme te filloni me cigare te thjeshta elektronike. Megjithate, nese doni te blini nje pajisje qe mund ta perdorni here pas here, nje komplet fillestar i drejtperdrejte me nje stilolaps vape eshte i persosur per fillestaret.
Edhe pse mund te jete joshese, mos zgjidhni as avullin me te lire qe hasni, ka te ngjare qe kjo te mos siguroje nje pervoje te mire vape.

Provoni shume shije te ndryshme te lengjeve elektronike

Pavaresisht se si jane shijet tuaja, do te kete shume shije te ndryshme te lengjeve elektronike per te zgjedhur. Ju duhet pak kohe per te gjetur nje shije qe ju pelqen vertet te avulloni dhe kjo eshte ne te vertete mjaft normale. Pra, eksperimentoni me shume marka dhe shije te ndryshme derisa te gjeni dicka me te cilen jeni te kenaqur. Me shume mundesi do te habiteni se sa te perballueshme jane shishet e lengjeve elektronike kur krahasohen edhe me qeset e duhanit.

Merrni ekuilibrin e duhur te nikotines

Shpesh, pjesa me e veshtire per te lene duhanin eshte deshira per nikotine, por fatmiresisht, ju mund te shtoni nikotine ne lengun tuaj elektronik. Me opsionin per kriperat e nikotines dhe e-lenget me baze te lire qe vijne ne fuqi te ndryshme, mund t’i provoni te dyja dhe te shihni se cila funksionon me mire per ju. Ju gjithashtu mund te luani me pikat e forta te nikotines derisa te gjeni dicka qe eshte ne gjendje te frenoje deshirat tuaja. Me kalimin e kohes, nese deshironi, atehere mund te zvogeloni ngadale sasine e nikotines qe perdorni derisa te mos e keni me deshire fare per te.

Praktikoni duke perdorur pajisjen tuaj vape

Shume njerez qe kane pire cigare per shume vite supozojne se do te jene ne gjendje te pine automatikisht, por nuk eshte gjithmone keshtu. Ka te ngjare te zbuloni se perdorimi nje vape eshte paksa i ndryshem nga nje cigare dhe kjo mund te marre pak kohe per t’u mesuar. MTL, Mouth To Lung, priret te jete me i popullarizuari ne mesin e ish-duhanpiresve, keshtu qe merrni pak kohe per te praktikuar kete teknike derisa t’i merrni gjerat.

Jepini vetes kohe per t’u mesuar me vape

Nuk mund te mohohet se do te duhet pak kohe per t’u mesuar me vape ne pergjithesi, vecanerisht nese keni pire cigare per nje kohe shume te gjate, keshtu qe mos e hiqni dore shume lehte. Vape eshte nje alternative e shkelqyer ndaj cigareve te duhanit dhe me kalimin e kohes, do te filloni ta shihni vete pse eshte kaq popullore keto dite. Nderrimi me nje pajisje vape nuk do te ndodhe brenda nates dhe duhet t’i jepni vetes disa jave per te filluar me te vertete ta shijoni ate.

Monkey Vape
Monkey Vape

Monkey Vape është një dyqan online i krijuar ne 2019 dhe me bazë në Tiranë. Ne jemi një nga dyqanet kryesore online të cigareve elektronike dhe lengjeve. Ne punojmë për të ofruar modelet më të mira dhe më unike të cigareve & lengjeve me çmimet më të mira të mundshme.