Shopping Cart

No products in the cart.

Krijoni nje llogari dhe perfitoni 5% ulje per cigaren tuaj te pare

Kupon: ILOVEVAPE

Monkey Vape

18+

A jeni mbi moshen e lejuar per te konsumuar produkte vape ?

Informacion mbi cigaret elektronike njeperdorimshe dhe te karikueshme

Informacion mbi cigaret elektronike njeperdorimshe dhe te karikueshme

Vape e njëpërdorshme kanë ndihmuar për ta bërë avullimin të aksesueshëm për miliona njerëz të cilët përndryshe mund të mos kishin qenë në gjendje të linin duhanin dhe ata e arritën këtë duke ofruar një kombinim funksionesh që nuk ekzistonin më parë në asnjë lloj pajisjeje vape. Vape e njëpërdorshme janë të thjeshta dhe të kënaqshme në mënyra që pajisjet e mëparshme të avullimit nuk ishin. Ato dalin nga paketimi gati për t’u përdorur – ashtu si cigaret e duhanit. Një vape i njëpërdorshem gjithashtu përmban një goditje të fuqishme nikotine, e cila është gjithashtu e rëndësishme për ata që përpiqen ta lënë duhanin.

Megjithatë, pasi të keni përdorur me sukses vape-t e njëpërdorshme për të ndihmuar veten të lini duhanin, mund të filloni të pyesni veten se çfarë do të ndodhë më pas. Ju ndoshta njihni shumë njerëz që avullojnë dhe me siguri keni vënë re se shumica e atyre njerëzve përdorin komplete të rimbushjes vape. A duhet të përdorni edhe një vape të ri-karikueshem– dhe a po humbisni diçka nëse nuk e bëni?

Në këtë artikull, ne do të hedhim pak dritë mbi krahasimin midis vape njëpërdorshme dhe atyre të rimbushme. Ne do t’ju shpjegojmë veçoritë që mund t’ju bëjnë të dëshironi të kaloni në një vape të rimbushme dhe gjithashtu do të shpjegojmë se si do të ndryshojë përvoja juaj e avullimit nëse kaloni. Megjithatë, së pari, cilat janë disa nga pajisjet që duhet të keni parasysh nëse aktualisht po përdorni vape njëpërdorshme dhe po mendoni të blini vape-in tuaj të parë të rimbushshme?

Si të filloni: Cilat janë cigaret elektronike më të mira rimbushshme për fillestarët?

Është normale të ndiheni pak të mbingarkuar kur blini vape tuaj të parë me rimbushje. Ka dhjetëra vape të ndryshëm me rimbushje në treg në çdo kohë dhe është e vështirë të identifikosh veçoritë dhe karakteristikat që janë të rëndësishme për ju nëse nuk keni përdorur kurrë një vape të rimbushshme më parë. Në krahasim, vape e njëpërdorshme janë shumë më të lehta për t’u blerë sepse duhet të shqetësoheni vetëm për shijen dhe forcën e nikotinës. Ne do të donim ta fillonim këtë artikull duke sugjeruar disa vape që mendojmë se do t’ju duken shumë të kënaqshme dhe mjaft të lehta për t’u përdorur, edhe nëse nuk keni pasur kurrë një vape me rimbushje më parë.

Uwell Caliburn G2

Dizajnerët e produkteve në Uwell ishin ndër të parët në komunitetin e avullimit duke projektuar disa tanke tepër të njohura të avullit që u bënë të njohur për cilësinë e tyre të pabesueshme të shijes. Kur Uwell u zhvendos në botën e kompleteve të vape, ata bënë gjithçka që ishte e mundur për të siguruar që pajisjet e tyre të prodhonin të njëjtat shije të pasura dhe të freskëta.
Uwell Caliburn G2 mund të jetë në krye për cilësinë e shijes, por është gjithashtu i ngarkuar me veçori për ta bërë përvojën tuaj të avullimit sa më të këndshme dhe fleksibël që të jetë. Caliburn G2 ka një funksion për t’ju bërë të ditur se çfarë po ndodh me pajisjen. Pjesa e poshtme e pod ka një rrotë kontrolli të rrjedhës së ajrit për t’ju lejuar të merrni fryrjen tuaj të përsosur. Kur të shihni të gjitha prekjet e menduara të dizajnit të Caliburn G2, do të kuptoni pse është lehtësisht mini vape e rimbushshme më e popullarizuar në treg.

Voopoo Vinci

Nëse keni thyer ndonjëherë një pajisje sepse e keni lëshuar në një sipërfaqe të fortë ose në një pellg me ujë, ju e dini se sa të brishtë mund të jenë avujt ndonjëherë. Voopoo Vinci është një sistem pod i përshtatshëm për fillestarët që e zgjidh këtë problem me një nivel shtesë të rezistencës ndaj pluhurit, ujit dhe goditjeve. Vinci gjithashtu ndodh të jetë jashtëzakonisht i bukur dhe mjaft rezistent ndaj gjurmëve të gishtërinjve. Do t’ju pëlqejë skeda e rregullueshme e rrjedhës së ajrit që e bën të lehtë arritjen e presionit ideal të ajrit me çdo fryrje.

Pse një vape e ri-karikueshme mund të jetë e përshtatshme për ju?

A është një vape me rimbushje e përshtatshme për ju? Këto janë arsyet më të zakonshme pse njerëzit kalojnë nga vape njëpërdorshme në vape me rimbushje.
– Vape me rimbushje ofrojnë performancë më të mirë. Nëse po përdorni tashmë një vape njëpërdorimësh me forcën maksimale të nikotinës prej 20 mg/ml dhe nuk ndiheni mjaft të kënaqur, ndoshta do të jeni më të lumtur me një vape me rimbushje e sepse do të keni re më të mëdha avulli.
– Vape me rimbushje ofrojnë një përzgjedhje më të madhe shijesh. Ka qindra lëngje vape në treg sot, por vetëm disa nga ato shije janë të disponueshme në vape njëpërdorshme.
– Vape me rimbushje janë më të përballueshme. Në vend që të blini një pajisje krejtësisht të re sa herë që ju mbarojnë lëngjet, thjesht mund të blini më shumë lëngje.
– Vape me rimbushje janë më të mira për mjedisin. Nëse nuk po i ricikloni vapet tuaj njëpërdorshme, ato do të përfundojnë në kosh – dhe bateritë litium-jon janë të rrezikshme për mjedisin.

Si do të ndryshojë përdorimi i një vape me rimbushje përvojën tuaj të avullimit?

Një nga pikat më të mëdha të shitjes së vape njëpërdorshme është se ato janë tepër të lehta për t’u përdorur. Gjithçka që duhet të bëni është të fryni vape-in derisa të mbarojë lëngu elektronik dhe më pas të mbaroni me të. Kur blini një vape me rimbushje, nga ana tjetër, do t’ju duhet të mësoheni të bëni disa mirëmbajtje bazë.
– Do t’ju duhet të rimbushni koshin ose rezervuarin kur të jetë bosh.
– Ju do të duhet të karikoni baterinë kur të mbarojë.
– Do t’ju duhet të zëvendësoni podin ose rezistencën kur të mos jeni më të kënaqur me shijen.
Për shumë avullues, mbajtja e një vape të rimbushshëm është një çmim i vogël për t’u paguar në këmbim të përfitimeve të shumta të pajisjes. Megjithatë, vetëm ju mund të vendosni nëse kjo është e vërtetë për ju.

Mendimet përfundimtare mbi vape-t njëpërdorimshe dhe ato te karikueshme

Shpresojmë që ta keni gjetur të dobishëm këtë hyrje për vape me rimbushje dhe se ne ju kemi ndihmuar të vendosni nëse kalimi nga vape e njëpërdorshme në një vape me rimbushje është vendimi i duhur për ju. Nëse keni vendosur se është koha e duhur për të përmirësuar përvojën tuaj të avullimit, ne mendojmë se do të jeni jashtëzakonisht të kënaqur me ndonjë nga pajisjet që sugjeruam në fillim të këtij artikulli. Sidoqoftë, nëse ndiheni ende të mbingarkuar, mos hezitoni të kontaktoni dhe të na pyesni për cdo pyetje që mund të keni.

Monkey Vape
Monkey Vape

Monkey Vape është një dyqan online i krijuar ne 2019 dhe me bazë në Tiranë. Ne jemi një nga dyqanet kryesore online të cigareve elektronike dhe lengjeve. Ne punojmë për të ofruar modelet më të mira dhe më unike të cigareve & lengjeve me çmimet më të mira të mundshme.